Εικόνα
Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα βόλεϊ γυναικών στο πρώτο φιλικό της χρονιάς- Κοντά στις «κιτρινόμαυρες» και οι οπαδοί της ομάδας.

Φιλικό: Λαμία - Ηρακλής 3-0

Εικόνα
Την τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο τουρνουά της Καρδίτσας πέτυχε ο Γυμναστικός Σύλλογος Λαμία, κερδίζοντας και τον Ηρακλή με 3-0 σετ (26-24, 26-24, 25-22) και κατέκτησε την πρώτη θέση. Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ήταν σταθερή στην απόδοσή της και στους τρεις αγώνες, έπαιξε με πάθος και ενθουσιασμό, προσφέροντας θέαμα αλλά και ουσία στο παιχνίδι της.

Eλλάδα - Μαυροβούνιο

Εικόνα

Φωτογραφικό υλικό από τη προετοιμασία του ΣΑΑΚ Ανατόλια

Εικόνα

Φιλικό: Καρδίτσα - Ολυμπιακός 2-3

Εικόνα
Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Ολυμπιακός στον τελευταίο του αγώνα για το τουρνουά της Καρδίτσας, όπου επικράτησε με 3-2 σετ του τοπικού ΣΠΑΚ, αν και έχανε με 2-0 κάποια στιγμή και έδειχνε ότι ήταν κοντά σε μια απρόσμενη ήττα.

Μια νίκη και μια ήττα για τον Πανιώνιο

Εικόνα
Στα πλαίσια της προετοιμασίας της η γυναικεία  ομάδα του Πανιωνίου στο βόλλευ  έδωσε τους παρακάτω φιλικούς αγώνες: Ηρακλής Κηφισιάς - Πανιώνιος : 2-1 Κερατέα - Πανιώνιος : 1-3 Πηγή; www.elarepanionares.blogspot.com

Φιλικό: Ομόνοια-Παναθηναϊκός 0-3 σετ

Εικόνα
Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια επί κυπριακού εδάφους για την ανδρική ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού. Αυτή τη φορά οι παίκτες του Στέλιου Καζάζη επικράτησαν με 3-0 σετ (25-23, 25-23, 25-23) της Ομόνοιας.

Φιλικό: Κηφισιά - Φοίνικας 2-2

Εικόνα
Σε φιλικό αγώνα που έγινε χθες στην Κηφισιά η ομάδα του Σωτήρη Δρίκου αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 (23-25, 26-24, 27-29, 25-20) σετ με τον Φοίνικα Σύρου, που τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στην Α2.

ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΙΣ ΠΑΙΚΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ

Εικόνα
Το volley1ball σας παρουσιάζει το αφιέρωμα που δημιούργησε για τις παίκτριες του Πανιωνίου. No:              1 Όνομα:         Ουρανία Επώνυμο:     Γκούζου Ημ.Γεν:         25 Ιανουαρίου 1981 Ύψος:          1,85 Θέση:           Κεντρική/Διαγώνια Ομάδες:        2007-2011 Πανιώνιος                     2000-2007 ΑΕΚ No:                 2 Όνομα:            Εμιλία Επώνυμο:        Νίστρομ Ημ.Γεν:           13 Σεπτεβρίου 1983 Ύψος:            1,85 Θέση:             Ακραία Ομάδες:          2010-2011 Πανιώνιος                       2009-2010 Απολλώνιος

Ανδρεάδης: Πλήρεις ρυθμοί προετοιμασίας

Εικόνα
Καλησπέρα παιδιά. Ελπίζω να είστε καλά. Συγγνώμη για την απουσία μου από το blog αλλά οι απαιτήσεις των προπονήσεων με την εθνική και ύστερα με τον Ολυμπιακό μου έτρωγαν το μεγαλύτερο κομμάτι της ημέρας. Τώρα πλέον που έχω μπει σ’ ένα σταθερό πρόγραμμα

Όλα τα φιλικά προετοιμασίας των γυναικών

Εικόνα
Τα αποτελέσματα των  φιλικών αναμετρήσεις των ομάδων της Α1 Γυναικών Aνατόλια - Άρης 3-0 Ερμής Δράμας - Ηρακλής 0-3 ΣΑΑΚ Ανατόλια - Ηρακλής 3-1 Πειραματικό - ΕΑΛ 3-1 Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-2 Αγία Παρασκευή - Ηρακλής Κηφισιάς 2-2 Ηρακλής Κηφισιάς - Πανιώνιος 2-1  Κερατέα - Πανιώνιος  1-3

Φιλικά γυναικών: Πειραματικό - ΕΑ Λάρισας 3-1 / Ανατόλια - Ηρακλής 3-1

Εικόνα
Δυο φιλικά παιχνίδια με ομάδες της Α1 γυναικών πραγματοποιήθηκαν σήμερα στην Θεσ/νίκη. Στο Κατσάνειο το Πειραματικό κέρδισε την ΕΑ Λάρισας με σκορ 3-1 σετ. Ενώ στο γήπεδο του Ανατόλια η γηπεδούχος ομάδα κέρδισε τον Ηρακλή με σκορ 3-1.

Φιλικά γυναικών: Oλυμπιακός - ΑΕΚ 2-2

Εικόνα
Το πρώτο δυνατό τεστ της έδωσε το Σάββατο η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκες» αντιμετώπισαν την ΑΕΚ στο Ρέντη σε φιλικό αγώνα καθαρά προπονητικού χαρακτήρα, ο οποίος έληξε ισόπαλος 2-2. Το σκορ ξεκινούσε από το 18-18 και σκοπός ήταν να δουλέψουν οι αθλήτριες στις κόντρα μπάλες. Ο προπονητής του Θρύλου Γιάννης Νικολάκης είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα απέναντι σε μία ομάδα που αναμένεται να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο στο φετινό πρωτάθλημα. Η συνέχεια στα φιλικά θα δοθεί την Τρίτη στο «Μελίνα Μερκούρη», απέναντι στο Μαρκόπουλο.   Πηγή: www.gavros.gr

Φιλικό γυναικών: Aγία Παρασκευή - Ηρακλής Κηφισιάς 2-2

Εικόνα
Η καινούργια ομάδα του Γιώργου Ρούσση παρουσίασε θετικό αγωνιστικό πρόσωπο στο τεστ με τον Ηρακλή Κηφισιάς!

Τουρνουά Καρδίτσας: Δεύτερη νίκη για την Λαμία

Εικόνα
Μετά τη σημαντική νίκη επί του Ολυμπιακού ο Γυμναστικός Σύλλογος Λαμίας δεν αντιμετώπισε κανάνα πρόβλημα απέναντι στην Καρδίτσα κερδίζοντας εύκολα 3-0 (25-19, 25-20, 25-19).Σήμερα η Λαμία αντιμετωπίζει τον Ηρακλή και με νίκη θα κατακτήσει το Τουρνουά Προετοιμασίας της Καρδίτσας .