Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Φεβρουαρίου 22, 2012

TΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Αποτελέσματα βόλεϊ (18 & 19 Φεβρουαρίου)

Εικόνα
Εννέα αγώνες βόλεϊ και ένα τουρνουά μίνι βόλεϊ πραγματοποιήθηκαν το σαββατοκύριακο που μας πέρασε στα γήπεδα της Ρόδου. Στους άνδρες ο ‘αναγεννημένος’ Κλεάνθης νίκησε στην Κρεμαστή τον ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με 3-1 σετ ενώ ο πρωτοπόρος ΡΣΦΠ Τελχινίς έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Τέντα νικώντας με 3-0 σετ το γηπεδούχο Διαγόρα. Στις γυναίκες στο ντέρμπι της αγωνιστικής η Τελχινίδα νίκησε στο Βενετόκλειο το μαχητικό Κλεάνθη με 3-1 σετ και αύξησε τη διαφορά του από το Ζέφυρο σε 9 βαθμούς (η Τελχινίδα έχει έναν αγώνα περισσότερο). Στο άλλο ματς ο Διαγόρας δε δυσκολεύτηκε και επικράτησε εύκολα του Ήλιου με 3-0 σετ. Στις κορασίδες ο Κλεάνθης έμεινε αήττητος και απέναντι στην Κω (3-0 σετ) ενώ ο Διαγόρας νίκησε την Τελχινίδα με 3-1 σετ. Στους παίδες ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω κέρδισε τον Ήλιο με 3-0 και παμπαίδες του συλλόγου από την Κω τον Διαγόρα με 3-1 σετ. Στο αγώνα που άνοιξε την αυλαία στις παγκορασίδες η Τελχινίδα νίκησε μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα με πολλές ωραίες φά