Αναρτήσεις

Προβολή αναρτήσεων από Σεπτεμβρίου 30, 2010

Mεγάλη νίκη για τους Τσέχους

Εικόνα
Nίκη για την εθνική ομάδα της Τσεχίας απέναντι στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής.Εκπληκτική η παρουσία των Τσέχων παικτών που δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι στους χρυσούς Ολυμπιονίκες.Μέτρια έως κακή η παρουσία των ΗΠΑ καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα.Πρώτος σκόρερ για τους Τσέχους ο Στοκρ με 15 πόντους. Tα σετ: ΗΠΑ - Τσεχία 0-3 (19-25,22-25,22-25) Οι πόντοι των ΗΠΑ ήταν: 0 άσοι, 8 μπλοκ, 37 επιθέσεις, 18 λάθη αντιπάλων. Τα αντίστοιχα νούμερα της Τσεχικής ομάδας είναι: 6 άσοι, 8 μπλοκ, 46 επιθέσεις, 15 λάθη αντιπάλων. HΠΑ:   Rooney 11 (3 μπλοκ),  Priddy 11, Stanley 11, Hansen 1, Homles 4, Holt 6, Lambourne (λ)/, Lee 1, Lotman, Winder Τσεχία: Popelka 13, Konecny P. 9, Vesely 4 (4 μπλοκ), Stokr 15 (3 άσσοι), Platenik 12, Tichacek 2, Krystof (λ)/ Ηudecek 1, Konecny D.

Φιλικό: Παναθηναικός - Φοίνικας 2-2

Το Τριφύλλι παρουσίασε κάποια θετικά στοιχεία αλλά και κάποια άλλα που σίγουρα χρίζουν βελτίωσης, την ώρα που ο Στέλιος Καζάζης αναμένει ακόμα τουλάχιστον τρεις παίκτες ( Καστάρντ, Γκενς και έναν διαγώνιο). Το θετικότερο όλων ήταν οι διάθεση που έδειξαν οι πράσινοι στο πρώτο τους φιλικό. Επόμενοι αγώνες για τον Παναθηναϊκό αυτοί στο τουρνουά της Κύπρου όπου θα συμμετάσχει το Τριφύλλι την ερχόμενη εβδομάδα.    Παναθηναϊκός - Φοίνικας Σύρου 2-2 Τα σετ: 27-25, 29-31, 24-26, 19-17 Παναθηναϊκός: Ντονάς 21, Μηνούδης 6, Ψάρρας 1, Πετρέας 9, Λάππας 21, Πανταλέων 10,  Παπαδημητρίου (71% ), Κόβατς 4

In o Καστάρντ, out o Γιορντάνοφ

Εικόνα
Παίκτης του Παναθηναϊκού θα πρέπει να θεωρείται ο Λουντοβίκ Καστάρντ, καθώς οι «πράσινοι» έστειλαν τα 15.000 ευρώ της προκαταβολής. Χαλάει του Γιορντάνοφ αν οι Βούλγαροι δεν κάνουν πίσω στις… τρελές τους απαιτήσεις.

Γ.Σ Πετρούπολης: «Έτοιμη να βοηθήσω»!

Εικόνα
Η Μίνα Κοντογιώργου μίλησε στην «ΑΘΛΗΣΗ» για τον προβιβασμό της στο γυναικείο τμήμα βόλεϊ!

Από μία ήττα για τις Εθνικές του μπιτς βόλεϊ

Εικόνα
Μία νίκη και μία ήττα μέτρησαν οι Εθνικές ομάδες του μπιτς βόλεϊ ανδρών και γυναικών στο Τσάλεντζερ της FIVB που διεξάγεται στο Τσενάι της Ινδίας.

30/9/2010 - Η δημοπρασία των φορεμάτων για «Το χαμόγελο του παιδιού» ξεκίνησε...

Εικόνα
Πρώτη ημέρα της δημοπρασίας των δύο φορεμάτων του οίκου Kathy Heyndels που είναι προσφορά του σχεδιαστή μόδας, Γιάννη Τόγκου, μέσω της ιστοσελίδας www.124sold.gr και η προσπάθεια για περισσότερο «Χαμόγελο του παιδιού» ξεκίνησε.

LIVE: Παναθηναϊκός – Φοίνικας Σύρου (1-2 σετ)

Εικόνα
Ο αγώνας: 1ο σετ: 0-1 1-1 Πλασέ από τον Λάππα. 2-1 Επίθεση άουτ 3-1 Μπλοκ από τον Μηνούδη. 4-1 Λάθος από τον Φοίνικα. 4-2 5-2 Μπλοκ άουτ σε επίθεση του Στάθη Ντονά. 5-3 5-4 5-5 6-5 Πρώτος χρόνος από τον Πετρέα. 7-5 Επίθεση άουτ. 7-6 8-6 Σερβίς στο φιλέ. 8-7 (Ο Ρούλης σφυρίζει φιλέ με τους πράσινους να το δέχονται αδιαμαρτύρητα). 8-8 8-9

Η πρώτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος (live)

Εικόνα
Με τρεις αγώνες πραγματοποιείται η έναρξη της δεύτερης φάσης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.Live score απο το volley1ball. 18:00 Πουέρτο Ρίκο - Γερμανία 18:00 Κούβα - Σερβία 18:00 HΠΑ - Τσεχία

Φιλικό: ΟΣΦΠ - Κηφισιά 3-1

Τη νίκη με 3-1 σετ επί του ΑΟ Κηφισιάς σημείωσε στο Ρέντη το απόγευμα της Τετάρτης ο Ολυμπιακός. Ικανοποιημένος έμεινε ο Γκουλινέλι.

Φιλικό:Ηρακλής - Ράντνικ 3-0

Την νίκη με 3-0 σετ (25-21, 25-20, 25-22) πέτυχε ο Ηρακλής στο ΕΓ Μίκρας κόντρα στη Σέρβικη Μλάντι Ράντνικ. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν και σε τέταρτο σετ, στο οποίο συμμετείχαν οι Πιπέργιας, Δημήτρης Εφραιμίδης, Χαραλαμπίδης, Στεφανίδης, Τζιουμάκας, Κανέλλος και Μπαμπαλιούτας. Οι Σέρβοι το κατέκτησαν με 23-25.

Φιλική ήττα του ΑΡΗ

Εικόνα
Ένα ακόμα φιλικό προπονητικού χαρακτήρα έδωσε σήμερα το απόγευμα ο ΑΡΗΣ Μαρμούρης κόντρα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς στο γήπεδο το τελευταίου, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 σετ (25-23, 30-28, 22-25). Να σημειωθεί ότι απών από πλευράς των «κιτρίνων» ήταν ο αρχηγός της ομάδας, Θάνος Τερζής, ο οποίος βρίσκεται με την ομάδα της πυροσβεστικής κι αναμένεται να ενσωματωθεί και πάλι με τους συμπαίκτες του την προσεχή Δευτέρα, ενώ ο Αντώνης Κοντογιάννης δεν έχει μπει ακόμα σε ρυθμούς προπονήσεων.