Δειτε το βίντεο του αγώνα ΓΣΚ Ηρακλής - Πανιώνιος!

To volley1ball ήταν στη Κηφισιά και σας μεταφέρει στιγμιότυπα από τη προθέρμανση του Πανιωνίου και του ΓΣΚ Ηρακλή.

Φωτογραφίες από την αναμέτρηση ΓΣΚ Ηρακλής - Πανιώνιος

Εικόνα

ΕΑΠ Λουξ - Πιρίν 0-3 (21-25, 18-25, 20-25)

Εικόνα
Με τον τεχνικό της ΕΑΠ Λουξ, Γιώργο Χριστόπουλο να ξεκουράζει πολλούς από τους βασικούς και να δίνει αρκετό χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς παίκτες,  η ομάδα βόλεϊ της ΕΑΠ Λουξ έχασε με 3-0 (25-21, 25-18, 25-20) σετ από την Βουλγαρική Πιρίν, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του διεθνούς τουρνουά που διοργάνωσε ο Ηρακλής. Μετά το τέλος του αγώνα, ο τεχνικός της ΕΑΠ Λουξ, Γιώργος Χριστόπουλος, είπε: «Σε αυτό το τουρνουά θέλαμε να δοκιμάσουμε ορισμένα πράγματα και κυρίως να δω όλους τους παίκτες. Στο σημερινό παιχνίδι είδα κυρίως τους νεαρούς παίκτες και έβγαλα χρήσιμα συμπεράσματα όπως και για όλη την ομάδα. Εχω ξαναπεί ότι δεν με ενδιαφέρει το σκορ και αυτό που θέλω σε κάθε αγώνα να δίνουν όλοι τον καλύτερο τους εαυτό. Πλέον στρέφουμε την προσοχή μας αποκλειστικά στο παιχνίδι της πρεμιέρας με τον Πανελλήνιο». Από τους παίκτες, ο πασαδόρος Μάκης Λαμπρόπουλος, δήλωσε: «Ήταν ένα πολύ δυνατό τουρνουά και βγάλαμε χρήσιμα συμπεράσματα για το επίπεδο που βρίσκεται η ομάδα. Στο ση

Φιλικό: Ηρακλής - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1-3

Ο τραυματισμός του Σέρτζιου Στάνκου επισκίασε το τελευταίο παιχνίδι του τουρνουά που διεξήχθη στο ΕΓ Μίκρας, ανάμεσα στον Ηρακλή και την ΤΣΣΚΑ Σόφιας. Πιο συγκεκριμένα, στο 11-12 του τέταρτου σετ ο Ρουμάνος κεντρικός έβγαλε τον ώμο του σε προσπάθεια πρώτου χρόνου και αποχώρησε από τον αγώνα. Αμέσως μεταφέρθηκε στο Ιπποκράτειο νοσοκομείο προκειμένου να υποβληθεί σε εξετάσεις. Οι κυανόλευκοι ηττήθηκαν από τους Βούλγαρους με 1-3 σετ (25-19, 22-25, 21-25, 22-25) και η Πιρίν κατέκτησε την πρώτη θέση μετά την επικράτηση της επί της ΕΑ Πατρών. Ο Αλέκος Λεώνης παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Προύσαλη, Χαραλαμπίδη, Κράβαρικ, Όουενς, Νικήτα Εφραιμίδη, Μπίλινγκς και Μπαμπαλιούτα, ενώ δεν χρησιμοποιήθηκε καθόλου ο Κιρόγα. Στο τέλος του πρώτου σετ αγωνίστηκαν οι Γκόρτσιανουκ και Πιπέργιας, αντί των Μπίλινγκς και Προύσαλη αντίστοιχα. Κάτι που επαναλήφθηκε και στο δεύτερο σετ και συγκεκριμένα από το 15-18. Στο 19-20 επέστρεψαν οι Μπίλινγκς και Προύσαλης, ενώ στο 20-22 ο Στάνκου αντικα

A1 Γυναικών: Ολοκληρώθηκαν οι σημερινοί αγώνες

Εικόνα
Oλοκληρώθηκε το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων για την Α1 Γυναικών με νίκες για ΑΕΚ, Ηρακλή, Ηρακλή Κηφισιάς, Πειραματικό και Μαρκόπουλο. Η πρώτη αγωνιστιστική ολοκληρώνεται την Δεύτέρα 18/10 με το ντέρμπι Ολυμπιακός-Παναθηναικός (ΕΤ1 19:00). Mε το δεξί η ΑΕΚ (3-1 το Ανατόλια) Φέτος η ΑΕΚ φέτος έχει στόχο το πρωτάθλημα και το έδειξε από το πρώτο της αγώνα. Σε μια πολύ δύσκολη έδρα απέναντι σε μια πολύ μαχητική ομάδα η ΑΕΚ επικράτησε 3-1 (13-25,25-22,21-25,13-25) . Αν και στο πρώτο σετ οι «κιτρινόμαυρες» έδωσαν την εντύπωση ότι θα περάσουν εύκολο απόγευμα (25-13), στη συνέχεια τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν έτσι. Στο δεύτερο σετ η ΑΕΚ προηγήθηκε με 15-12, αλλά κάπου εκεί... έσβησαν οι μηχανές και οι γηπεδούχες αντεπιτέθηκαν για να προηγηθούν 21-19 και ισοφαρίσουν σε 1-1 (25-22). Στο τρίτο σετ το Ανατόλια έχοντας καλή ψυχολογία έμεινε κοντά στο σκορ, αλλά η «Ένωση» ήταν καλύτερη και πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 2-1 (25-21). Εκεί ήταν που κρίθηκε και το παιχνίδι, αφού το Αν

Φιλικοί αγώνες

Εικόνα
Πιρίν-ΤΣΣΚΑ Σόφιας 3-2  Την πρώτη της νίκη στο τουρνουά που διεξάγεται στο ΕΓ Μίκρας πέτυχε η Πιρίν, με 3-2 σετ (23-25, 19-25, 25-22, 25-21, 15-10) επί της ΤΣΣΚΑ Σόφιας. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 σετ, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρους τους σκορ. Κάτι που υπέστη η ΤΣΣΚΑ και στο παιχνίδι της πρώτης ημέρας με αντίπαλο την ΕΑ Πατρών.