ΦΙΛΙΚA ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!

Αντρικά Παιχνίδια:

Βραζιλία-Πολωνία 3-0 (25-22,25-22,25-23)

Νίκη για την Βραζιλία σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας εν όψει του Μουντιάλ,που αρχίζει στις 24 Σεπτεμβρίου στην Ιταλία.

Βραζιλία-Πολωνία 3-0 (25-20,25-21,25-19)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Βραζιλία με αντίπαλο  την Πολώνια σε φιλικό παιχνίδι.Αυτή τη φορά οι Βραζιλιάνοι δυσκολεύτηκαν λιγότερο από ότι στο π΄ρωτο παιχνίδι.

Γερμανία-Ρωσία 0-3 (16-25,22-25,18-25)

Πολύ έυκολη νίκη για τους Ρώσους.Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο διαγώνιος της εθνικής Γερμανίας Γκρόζερ με 17 πόντους.Από τη πλευρά των νικητών ξεχώρισε ο Μιχαήλοφ.

Ιταλία-Σερβία 3-2 (25-16, 25-22, 19-25, 30-32, 22-20)

Έπειτα από έναν συγκλονιστηκό αγώνα οι Ιταλοί επικράτησαν των Ρώσων με 3-2.Οι Ιταλοί μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να προηγηθούν 2-0.Οι Σέρβοι απάντησαν κερδίζοντας το τρίτο σετ.Το τέταρτο και το πεμπτο σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες μέ κάθε ομάδα να πάιρνει ένα σετ (Σερβία 4ο,Ιταλία 5ο) .Έτσι η Ιταλία συνέχισε τις καλές τις εμφανίσεις στα φιλικά παιχνίδια!

Γυναικεία Παιχνίδια:

Tσεχία-Βουλγαρία  3-2 (22-25, 25-22,25 -19, 20-25, 15-12)

Μεγάλη νίκη για την Τσεχία απέναντι σε μιά πολύ δυνατή ομάδα.Η Βουλγαρία μαζί με την Φινλανδία απέκλεισαν την Εθνική ομάδα γυναικων της Ελλάδας.Η πρώην παίκτρια του Ολυμπιακού Λούσι Μουλστείνοβα αγωνίστηκε  στον αγώνα.

Τουρκία-Καζακστάν 3-2 (19-25, 27-25, 25-16, 18-25, 15-8)
Τουρκία-Καζακστάν 3-1

Σε πολύ κατάσταση βρίσκεται η ομάδα της Τουρκιάς καθώς νίκησε δύο φορές την ισχυρή ομάδα του Καζακσταν.