TΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου: Αποτελέσματα βόλεϊ (18 & 19 Φεβρουαρίου)

Εννέα αγώνες βόλεϊ και ένα τουρνουά μίνι βόλεϊ πραγματοποιήθηκαν το σαββατοκύριακο που μας πέρασε στα γήπεδα της Ρόδου.

Στους άνδρες ο ‘αναγεννημένος’ Κλεάνθης νίκησε στην Κρεμαστή τον ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω με 3-1 σετ ενώ ο πρωτοπόρος ΡΣΦΠ Τελχινίς έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Τέντα νικώντας με 3-0 σετ το γηπεδούχο Διαγόρα.

Στις γυναίκες στο ντέρμπι της αγωνιστικής η Τελχινίδα νίκησε στο Βενετόκλειο το μαχητικό Κλεάνθη με 3-1 σετ και αύξησε τη διαφορά του από το Ζέφυρο σε 9 βαθμούς (η Τελχινίδα έχει έναν αγώνα περισσότερο). Στο άλλο ματς ο Διαγόρας δε δυσκολεύτηκε και επικράτησε εύκολα του Ήλιου με 3-0 σετ.

Στις κορασίδες ο Κλεάνθης έμεινε αήττητος και απέναντι στην Κω (3-0 σετ) ενώ ο Διαγόρας νίκησε την Τελχινίδα με 3-1 σετ.

Στους παίδες ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω κέρδισε τον Ήλιο με 3-0 και παμπαίδες του συλλόγου από την Κω τον Διαγόρα με 3-1 σετ.

Στο αγώνα που άνοιξε την αυλαία στις παγκορασίδες η Τελχινίδα νίκησε μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα με πολλές ωραίες φάσεις στο tie brake τον ΑΟ Αθλοπαιδιών.

Αναλυτικά:

Άνδρες

ΑΕΣ Κλεάνθης – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-1 σετ σε 101΄(25-19 σε 25΄, 25-19 σε 22΄, 25-27 σε 28΄και 25-20 σε 26΄)

Κλεάνθης (Μανώλης Χατζημανώλης) Νίκος Μακρής, Μ. Μουρατίδης, Βασίλης Μπαρδής, Χρήστος Μοσχούς, Γιάννης Άμαλος, Κυριάκος Μαυράκης, Δημήτρης Στεργενάκης, Αντώνης Σιμάτος και Άγγελος Νικόλας.

ΑΟ Αθλοπαιδιών (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Νίκος Σαρίκιζης, Γιάννης Τριανταφύλλου, Παναγιώτης Γαμβρέλης, Στέλιος Χατζηπαυλής, Κυριάκος Παππούλης, Αγ. Δράκος, Δημήτρης Χατζηνικολάου, Μιχάλης Μωρές, Στέφανος Κώστογλου, Στέλιος Χριστοφοράκης και Γιάννης Βραχνάς.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάζαρος Λαζαράκης, Σταμάτης Σωτηρίου και Σάββας Πάττας

ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 66΄(23-25 σε 18΄, 17-25 σε 23΄και 22-25 σε 25΄)

Διαγόρας : (Αγάθη Μπόνη) Αντώνης Μειτανής, Στέλιος Δροσάκης, Κωνσταντίνος Μπόνης,

Τάσος Κουλοχέρας, Χρήστος Κουλοχέρας, Γεώργιος Δεληγιώργης, Γιάννης Δικαστόπουλος,

Αλέξανδρος Παπαστάμος και Βασίλης Αλεξίου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μιχάλης Τσιμισίρης, Γιάννης Καρύδας, Γιάννης Μακρής, Σταύρος Ρουσέττος, Γιάννης Λάλουσης, Ευθύμης Καλημεράκης, Κώστας Χειμωνέττος, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Ντάνιελ Γκένοφ, Ντάνιελ Σίμου, Γιάννης Φλεβάρης και Μιαούλης Χειμωνέττος (λιμπερο).

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Νίκος Χατζησταυρίδης, Σάκης Κυπριώτης και Κώστας Τζάνος.

Γυναίκες

ΡΣΦΠ Τελχινίς - ΑΕΣ Κλεάνθης 3-1 σετ σε 71΄(21-25 σε 20΄, 25-18 σε 20΄, 25-14 σε 19΄και 25-20 σε 22΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Κέλυ Δαουτοπούλου, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Δήμητρα Αλαφάκη, Νικολέτα Αλαφάκη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Φαίη Μίχου, Αγλαΐα Σκορδά, Γιώτα Τρίκου, Παρί Σαρασουάτι – Δαλιάνι, Στεφανία Αδαμάκη και Ελισάβετ Αμορανίτη (λίμπερο).

Κλεάνθης: (Μανώλης Χατζημανώλης) Δέσποινα Γκαδάκη, Κατερίνα Τζανουδάκη, Μαρία Μαθιουδάκη, Αντωνία Φλεβάρη, Εμμανουέλα Βολονάκη, Μαρίνα Τζανουδάκη, Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Ζωή Χριστοδούλου, Αλίκη Σίμου και Χριστιάνα Παναγίδου

Διαιτητές ήταν ο Σωτήρης Σταματίου, Σάκης Κυπριώτης και Σταύρος Γκέκας.

ΓΣ Διαγόρας – ΑΣ Ήλιος 3-0 σετ (25-08 σε 14΄, 25-07 σε 12΄ και 25-13 σε 18΄)

Διαγόρας: (Δικαστόπουλος Πάνος) Γιαννέλλη Σταματία, Μπόνη Αγάθη, Βαλσαμίδου Χριστίνα, Ζακίλα Φανή,Τσακίρη Μαρίνα, Gabruseva Gunta, Μαλλιάκα Ασημίνα,Τζανακάκη Κατερίνα, Δικαστοπούλου Νεφέλη, Χανιωτάκη Κατερίνα, Καραγιάννη Μαριάννα και Αρβανίτη Κων/να.

Ήλιος: (Δοξάκης Δημήτρης) Ράιου Ελίζαμπεθ, Σβύνου Τσαμπίκα, Τζωρτζή Διαμάντω, Μαστρογιάννη Μαρία, Φύλλη Δεσποινα, Ράιου Ελευθερία, Θωμαίδου Μαρία, Θυριάκη Μαρία, Πουλλή Αγγ., Ισκά Παρασκευή.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Πάττας Σάββας, Τζάνος Κωνσταντίνος και Χατζησταυρίδης Νικόλαος.

Παίδων

ΑΣ Ήλιος – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 0-3 σε 49’ (11-25, 5-25, 16-25)

Ήλιος (Δοξάκης Δημ.) Τουτουμτσές Χ., Βαβλάς Ν., Λέτσκα Ερ., Κόκας Π., ΜερτσάρηςΑρ., Μερτσάρης Αχ., Δήμας Κρ., Βούλκα Σ.

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γαμβρέλλης Παναγιώτης, Τρούμπας Νίκος, Χατζηπαυλής Σταμάτης, Βραχνάς Γιάννης, Παππούλης Κυριάκος, Μωρές Μιχάλης.

Κορασίδες

ΓΣ Διαγόρας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-1 σετ σε 96΄(25-18 σε 22΄, 25-17 σε 22΄, 25-27 σε 27΄και 25-18 σε 25΄)

Διαγόρας: (Πάνος Δικαστόπουλος) Μαρίνα Τσακίρη, Μπίλιω Λαζοπούλου, Ασημίνα Μαλλιάκα, Νεφέλη Δικαστοπούλου, Αμαλία Τσιτσιπά, Παρασκευή Παντελλίδη, Μαριάννα Καραγιάννη, Κατερίνα Χανιωτάκη, Αντιγόνη Καρυδάκη και Καθολική Μαλλιάκα.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Ελισάβετ Αμορανίτη, Νένα Κουκουγκέλη, Στεφανία Αδαμάκη, Μαρία Χατζημιχαήλ, Αλεξάνδρα Πατσά, Μαρίκα Πατσά, Ελίνα Πιερή, Λουΐζα Τσαγκαράκη, Μαρίκα Πατσά, Ίρις Σεβδαλάκη, Δανάη Κατερέλου και Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι κκ Σάκης Κυπριώτης και Νίκος Χατζησταυρίδης.

ΑΕΣ Κλεάνθης – Α. Ο. Αθλοπαιδιών Κω 3-0 σε 59’ (25-16, 25-20, 25-10)

ΑΕΣ Κλεάνθης (Χατζημανώλης Εμ.) Βολονάκη Εμμ., Τζανουδάκη Αικ., Σίμου Μαρ., Χριστοδούλου Ζ., Θεοδωράκη Παρ., Ακάι Γκ., Μαθιουδάκη Μ., Σταματάκη Μ., Φλεβάρη Αν.

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μαραγκού Αικατερίνη, Χριστοφοράκη Κορίνα, Καβαδάκη Μιρέλλα, Νάτσιου Νίκη, Ανωγειανάκη Βίκυ, Δρεμπέλα Μαρία, Παπαβασιλείου Μαρία, Ντινώρη Αγγέλα, Γιαννοπούλου Ευγενία, Βλάχου Αναστασία, Μήλα Ευγενία.ΑΕΣ Κλεάνθης – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σάββας Πάττας και Σταύρος Γκέκας

Παμπαίδες

ΓΣ Διαγόρας – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 1 - 3 σετ ( 17-25 σε 17΄, 23-25 σε 22΄, 25-21 σε 22΄ και 22-25 σε 30΄

Διαγόρας: (Δικαστόπουλος Πάνος) Δικαστόπουλος Γιάννης , Παπαστάμος Αλέξανδρος , Δεληγιώργης Γεώργιος , Αλεξίου Βασίλης , Μπόλιγκ -Πλατής Ριχάρδος , Καζουλάκης Γεώργιος , Πάντσος Αλέξανδρος , Δεληγιώργης Αλέξανδρος , Νικολαίδης Νίκος και Παπαδάκης Αχιλλέας .

ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γαμβρέλλης Παναγιώτης, Τρούμπας Νίκος, Χατζηπαυλής Σταμάτης, Χατζηνικολάου Δημήτρης, Κώστογλου Στέφανος, Μωρές Δημήτρης, Ζαμάγιας Παντελής, Δράκος Αριστοτέλης, Χατζηάμαλλος Στέλιος, Χριστοφοράκης Στέλιος, Γιαννόπουλος Χρήστος, Αυγουλλάς Κωνσταντίνος.

Διαιτητές ήταν οι Κυπριώτης Θεοδόσης και Γιαννέλη Σταματία

Παγκορασίδες

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 3-2 σετ σε 113΄(25-12 σε 27΄, 25-22 σε 25΄, 21-25 σε 20΄, 23-15 σε 26΄και 15-10 σε 15΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Νικολέτα Αμορανίτη, Αγγελίνα Κώτη, Λώρεν Γεροσάββα, Βάλια Παρασκευά, Ελεάννα Κωνσταντάκη, Κωνσταντίνα Φουντουραδάκη, Δανάη Κατερέλου και Μαρίκα Πατσά.

ΑΟ Αθλοπαιδιών: (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μαρία Δρεμπέλα, Μαρία Παπαβασιλείου, Αγγέλα Ντινώρη, Ευγενία Γιαννοπούλου, Αναστασία Βλάχου, Ευγενία Μήλα, Ευαγγελίνα Χατζηνικολάου, Γιάννα Πισσάρη και Μαρία Κεφαλιανού.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Κώστας Τζάνος και Ματίνα Γιαννέλη.